c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
zdrowy-styl-zycia-sen

Podstawy zdrowego stylu życia

Na zdrowy styl życia składają się czynniki takie jak aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nasze nawyki, regeneracja i SEN 😴

Niestety nadmiar obowiązków, praca do późnych godzin, Netflix, życie towarzyskie itd. sprawiają, że czas, który przeznaczamy na sen jest coraz krótszy.

Optymalna długość snu to 7-9 godzin!

A więc jaki wpływ na nasz organizm ma niedobór snu? Powiedz w jaki sposób Ty odczuwasz niewyspanie?
⚜️Osoby, które śpią krócej niż 7 godzin zwykle spontanicznie spożywają więcej kalorii w ciagu dnia.
⚜️Jednorazowe zarwanie nocy powoduje niekorzystne efekty w postaci problemów z kontrolowaniem głodu, czyli po prostu zjadamy więcej.
⚜️Zbyt krótki sen sprawia, że zmieniają się nasze wybory żywieniowe, co oznacza, że szybciej sięgamy po słodkości, godziny posiłków są rozregulowane i łatwiej decydujemy się na małowartościowych posiłek czyli np. fast food.
⚜️Niedobór snu może powodować spadek aktywności spontanicznej, czyli aktywności wykonywanej w ciagu dnia, która nie jest planowana jak trening, chodzi chociażby o sprzątanie domu, bieg na autobus, spacer, prasowanie.
⚜️Istnieje związek pomiędzy utratą snu a reaktywnością emocjonalną, wzmacnia się skłonność do rozpraszania uwagi i występuje zwiększona drażliwość.

Zacznij od podstaw! ✌🏽

Pózniej rozmyślaj o treningu, diecie i wymarzonej sylwetce.